In English

En français

Говорот
на Судбината

Барате одговор на некое прашање? Треба нешто да одлучите а немате со кого да се посоветувате?
 
Кликнете на Книгата...

 

Вашата Натална Карта на Астроскопиа ќе ви помогне

радикално да го подобрите вашиот животВашата Натална Карта на Астроскопиа ќе ви открие каков е вашиот однос со родителите и зошто, но истовремено ќе ви покаже како да ги подобрите односите со блиските и околината.

 

Текстот важи до Среда 17 Јули 2024, 01:23 GMT (уште 35 часови и 18 минути)
 

Во оваа фаза Месечината влијае позитивно врз вложување на капиталот, правење на тестамент, купување кола, давање отказ, читање езотерични книги, чистење на домот и перење, селење, одење во сауна, медитација, ставање на мини-вал, флертување, еротика, прекинување на врската што не ве исполнува.

Нејзиното влијание е негативно за операција на гениталните органи, простата, дебелото црево. Сепак, итните хируршки интервенции се виша сила, па како такви се исклучок од горенаведените правила.

 
Ако сакате да дознаете повеќе информации за влијаението на Месечината врз човекот и природата, прочитајте го текстот Месечевите мени и ритамот на природата.

 

 

Изгледот на страницата одговара за Шкорпиите. За да изберете друг изглед на страницата, кликнете во табелата што се наоѓа погоре.


Дознајте дали сте типичен претставник на вашиот знак.
Направете го овој тест.


Наталната карта која ја направив кај вас е рефлексија на мојата душа, на суштината на она што сум јас или на она што се нарекува битие!!! Благодарам што ми ја покажавте вратата кон другите скриени димензии на креацијата наречена живот! 

Димитар Луневски-Чипо, Скопје


Зачленете се тука за да можеме да ве информираме секогаш кога ќе имаме нешто ново.


Општи прашања и коментари за Астрологот. (Доколку имате лични прашања, одете на страницата Совети.)


© 2005-2024
Виолета Марсол
Сите права се задржани

Насловна страна | Знаците и... | АстроПортети | Натална Карта | Детски Хороскоп | Љубовен Хороскоп | Бизнис Хороскоп | АстроСовети

Насловна страна Знаците и... АстроПортети Натална Карта Детски Хороскоп Љубовен Хороскоп Бизнис Хороскоп АстроСовети Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Шкорпија (тековен стил) Стрелец Јарец Водолија Риби